Добрі поради » Спорт і фітнес » Гран-прі Бразилії: історія, самі захоплюючі гонки і цікаві факти

Гран-прі Бразилії: історія, самі захоплюючі гонки і цікаві факти

11-02-2016, 19:54
677
0
«Формула 1» - один з найбільш захоплюючих і видовищних чемпіонатів світу. Кожен Гран-прі - це справжнє шоу, де глядачі можуть побачити серйозний напруження боротьби до останнього метра дистанції. Це суперництво не тільки автогонщиків, але і команд. Гран-прі Бразилії є одним з найбільш напружених в усьому календарі. І це не дивно, адже традиційно саме тут проходить остання гонка сезону. Іноді доля чемпіонства вирішується саме на цій трасі.

«Формула 1» Гран-прі Бразилії: історія

Перші автоперегони почали проводити в Бразилії ще в 1934 році, але був етап офіційно доданий в календар тільки в 1973 році. Місцем проведення був вибрав місто Сан-Паулу. Перші два роки вигравав гонки бразилець Емерсон Фиттипальди. У 1977 із-за скарг було прийнято рішення перенести етап в Ріо-де-Жанейро, але у 1979 році «Формула 1» Гран-прі Бразилії знову повернулася в Сан-Паулу.

У цей період у місті відбувався процес урбанізації населення постійно збільшувалася. Зростала і кількість бідних, які жили в трущобах. Як відомо, «Формула 1» - це спорт для багатих. Тут знаходяться в обороті великі гроші. Це різко контрастувало з бідністю багатьох жителів Бразилії. Тому в 1981 році Гран-прі Бразилії знову перенесли в Ріо, де було більше багатих. Змагання цього року були досить скандальними. Гонщики Алан Джонс і Кеке Росберг, які фінішували першим і другим відповідно, були дискваліфіковані за порушення регламенту. Переможцем був оголошений Алан Прост. Цього великого гонщика називають Королем Ріо, тому що йому вдалося здобути на цій трасі перемогу ще чотири рази. Нельсон Піке склав йому конкуренцію два рази.

У 1990 році «Формула 1» Гран-прі Бразилії знову повертається у Сан-Паулу. Сорокову перемогу в кар'єрі і шосту в Бразилії вдається здобути Алану Проста. В наступному році виграє цю гонку Айртон Сенна, а потім і в 1993 році. А через рік свою першу перемогу в Бразилії здобуває Міхаель Шумахер. Йому вдалося прийти до фінішу першим ще три рази за кар'єру.

«Формула 1» Гран-прі Бразилії 2007 рік

Саме на цій трасі іноді вирішувалася доля чемпіонства. Перед гонкою на титул претендували три пілота. Завершував, як правило, сезон Гран-прі Бразилії. Кваліфікація була дуже важлива, так як кожному потрібно було фінішувати не нижче певної позиції і розраховувати на невдачу суперників. Кімі Райкконена влаштовувала тільки перемога, а Хемілтон міг зайняти місце не нижче п'ятого, Алонсо потрібно було приїхати як мінімум другим.
Але не дарма є непередбачуваною «Формула 1» Гран-прі Бразилії. Кваліфікація складається з трьох сесій. Феліпе Масса виграв поул, Хемілтон був другим, Алонсо – третій, а Райкконену вдалося посісти лише четверте місце. Але в гонці ситуація змінилася. Масі вдалося зберегти першу позицію, а ось у Хемілтона почалися проблеми. Райкконену вдалося обійти Алонсо. Тепер чемпіонський титул залежав від Феліпе Маси. Він пропустив Кімі Райкконена, який зміг фінішувати першим і стати чемпіоном світу. Це була фантастична гонка.

Найдраматичніше Гран-прі в історії

Але справжня драма розігралася вже через рік. Діючими особами були все ті ж учасники. Тільки на титул претендували бразильський гонщик Феліпе Маса і британець Льюїс Хемілтон. Їм вдалося показати, чому там популярна у світі «Формула 1». Гран-прі Бразилії кваліфікація могла вплинути на хід перегонів, тому що Феліпе потрібно було обов'язково виграти гонку і розраховувати, що Хемілтон займе місце не нижче п'ятого. Тільки так Маса міг стати чемпіоном. Гоночний уїкенд складається з декількох етапів. Цим і відрізняється від інших видів спорту «Формула 1». Гран-прі Бразилії кваліфікація для команди Льюїса Хемілтона була дуже важлива. Вони вирішили зробити ставку на надійність, щоб британець обов'язково був у п'ятірці кращих. Для Феліпе Масси був домашнім Гран-прі Бразилії. Кваліфікація повинна була закінчитися поулом для нього. Так і вийшло. Після старту Масі вдалося зберегти першу позицію, а Хемілтон займав п'яту, що його цілком влаштовувало. Але за десять кіл до фінішу пішов дощ, гонщики перевзулися, крім Тімо Глока і Ярно Труллі. Незважаючи на те, що Хемілтон повернувся на трасу за Глоком, він все одно займав п'яте місце, поки його не обігнав молодий німець Себастьян Феттель. Це була фантастика, адже цей обгін робив Масу чемпіоном. В боксах «Феррарі» вже почали радіти, але через кілька секунд помітили, що Глок не зміг впоратися з машиною на мокрій трасі, і Льюїсу все-таки вдалося фінішувати п'ятим.
Масу після цього назвали 30-секундним чемпіоном. Він виграв гонку, але програв чемпіонат. Напевно, це була одна з небагатьох церемоній нагородження, де ніхто не посміхався, а переможець навіть плакав. Іноді такі сюрпризи підносить «Формула 1». Гран-прі Бразилії кваліфікація, де Масса виграв поул, і переможна гонка не принесли йому титул чемпіонства.

Цікаві факти

«Формула 1» Гран-прі Бразилії проводиться на трасі «Інтерлагос». Вона дуже складна для гонщиків, так як їм доводиться рухатися проти годинникової стрілки. Тут є кілька можливостей для обгонів.
«Формула 1» Гран-прі Бразилії (кваліфікація та гонка) може проходити з мінливими погодними умовами. Спека може змінюватися зливою. При високих температурах у болідів спостерігається сильний знос шин. «Формула 1» Гран-прі Бразилії – це особлива гонка, тут ставали чемпіонами світу Алонсо і Хемілтон, але при цьому вони ніколи не вигравали. З 2004 року саме цей етап завершував сезон.
Гран-прі Бразилії – це історична траса з дивовижною атмосферою і чудовими вболівальниками. Кожна гонка є справжнім шоу. Тут ніколи не буває нудно. Гарною новиною для шанувальників стало те, що контракт на проведення Гран-прі Бразилії був продовжений до 2020 року.