Добрі поради » Цікаве » Чемпіонат світу з футболу 1958: як це було

Чемпіонат світу з футболу 1958: як це було

10-02-2016, 15:44
684
0
Чемпіонат світу з футболу 1958 року є шостим в історії. Проходив у Швеції, яка приймала гостей вперше. Кількість збірних, які беруть участь у розіграші, - шістнадцять.

Вибір господаря

За місце проведення чемпіонату світу боролася не тільки Швеція, але і Аргентина, Чилі та Мексика. Взагалі за регламентом це змагання повинне було пройти в іншій країні. За правилами ФІФА, частини світу, в яких проводиться чемпіонат світу, повинні чергуватися. Вибір припав на Швецію лише з політичних міркувань, так як країна під час Другої світової війни дотримувала нейтралітет. Президентом ФІФА, якому було надано право відкрити чемпіонат світу з футболу 1958 виступав англієць Артур Дрюри.

Відбір

На участь у турнірі подали заявку п'ятдесят три країни. Відбір проводився за оновленою схемою. Одинадцять путівок розділялися між командами Європи. Швеція (як господарі) і ФРН (як діючі чемпіони світу) отримали місця в фінальної частини автоматично. Решта дев'ять запрошень були розіграні серед двадцяти семи країн, які були розбиті по групах. Чемпіонат світу з футболу 1958 став для СРСР першим серйозним інтернаціональним змаганням. Радянським футболістам довелося у відбіркових матчах зустрітися з досить грізними суперниками збірної Польщі і Фінляндії. У групі велася запекла боротьба, але команда СРСР змогла пробитися у фінальну стадію. Сюрпризів в ході відбору було небагато. Здивуванням для багатьох став лише програш грізних збірних Італії та Уругваю. З Південної Америки на чемпіонат світу з футболу 1958 було відібрано три збірні: Бразилії, Парагваю та Аргентини. З Центральної – Мексика. Варто сказати кілька слів про гравців збірної СРСР. До складу команди входив один з найвідоміших футболістів того часу - Едуард Стрельцов. Кар'єра гравця розвивалася іскрометно і дуже жваво. Футболіст повинен був вирушити на чемпіонат світу, але незадовго до цього на нього було заведено справу про зґвалтування. Справу було дуже заплутане і з багатьма не состыковками. Тим не менш Стрільців був відправлений у в'язницю на дванадцять років і пропустив найкращі роки своєї кар'єри.

Груповий етап

8 червня - дата, коли почався чемпіонат світу з футболу 1958. Склади деяких збірних мали футболістів, які згодом стали відкриттями всього світового футболу. Всі шістнадцять команд були поділені на чотири групи.

Перша група

За можливість зіграти у чвертьфіналі в цій групі зіткнулися збірні Аргентини, Чехословаччини, ФРН та Північної Ірландії. Найбільш переконливими виявилися гравці ФРН, набравши чотири очки, отримали можливість вийти у фінал чемпіонату світу з футболу 1958. Друге місце було з працею видобуто в додатковому матчі між командами Північної Ірландії та Чехословаччини. Перші виявилися більш наполегливими і перемогли з мінімальним відривом.

Друга група

У другу групу потрапили збірні Парагваю, Франції, Шотландії та Югославії. Найсильніші виявилися команди Франції та Югославії, які набрали по чотири очки і продовжили участь у турнірі.

Третя група

В дану групу увійшли господиня чемпіонату - Швеція, а також Уельс, Угорщина і Мексика. Чемпіонат світу з футболу 1958 продовжили підкорювати Швеція і валлійська команда, яка змогла в додатковому матчі осилити угорців.

Четверта група

СРСР мав дуже міцний набір гравців. Незважаючи на відсутність Стрельцова, в збірній було чимало досвідчених футболістів. Група у радянської команди була дуже сильна і непроста. Англія, Бразилія і Австрія - ось суперники СРСР. Разом з англійцями вітчизняна команда набрала однакову кількість очок і проводила за регламентом додатковий матч. Завдяки єдиному голу, СРСР вдалося пройти в наступну стадію турніру з другого місця. Перше посіла збірна Бразилії.

Чвертьфінал

• У чвертьфіналі збірній СРСР належало зустрітися зі Швецією. Перший тайм пройшов без єдиного забитого м'яча, а от у другому шведи змогли взяти верх і забити два голи. Радянська команда вирушила додому, а незабаром у відставку із-за таких результатів був відправлений тренер.
  • Збірна Бразилії змогла скромно обіграти Уельс. Забити вдалося футболісту, якому тоді було лише сімнадцять років. Згодом за свою кар'єру він зумів забити більше однієї тисячі м'ячів і піднімав над своєю головою не один трофей. Ім'я його Пеле.
  • Чемпіонат світу з футболу 1958: як це було
  • Франції в суперники дісталася Північна Ірландія. Ірландці протиставити нічого не змогли, і були розгромлені.
  • Останньою парою є ФРН-Югославія. Лише з мінімальним рахунком німцям вдалося пройти в півфінал.
  • Півфінал

В останньому кроці від фіналу зустрілися господарі і діючі на той момент чемпіони світу, обидві команди показували відмінний футбол. 1958 рік - фінал чемпіонату світу, який повинен був відбутися 29 червня, багато бачили за участю ФРН. Німці повели в першому таймі, але утримувати гру весь матч не змогли і, пропустивши три голи, розігрували третє місце. У паралельному матчі зустрічалися збірні Бразилії і Франції. Початок гри було покладено обміном швидкими м'ячами. Незабаром бразилець Діді зміг вивести свою збірну вперед. У другому таймі стався бенефіс Пеле, який менше ніж за тридцять хвилин зміг зробити хет-трик і вивів свою команду у фінал.

Третє місце

Матч за третє місце проходив між Францією і ФРН. Гра є найрезультативнішою на чемпіонаті. Загалом, команди забили дев'ять м'ячів, а переможцем стала Франція з рахунком 6:3.

Фінал

Фінальний матч відбувся між господарями чемпіонату та Бразилією. Першими у матчі захопили ініціативу саме шведи, забивши вже на четвертій хвилині. Радість команди була дуже скоро затьмарена. Бразильцям вдалося зрівняти рахунок, а дублі Пеле і Вава поставили крапку. Гравці бразильської збірної вперше перемогли на чемпіонаті світу, а шведи вдруге програли у фіналі.