Добрі поради » Цікаве » Дарина Спірідонова: невичерпна воля до перемоги

Дарина Спірідонова: невичерпна воля до перемоги

6-05-2018, 17:56
546
0
Дарина Спірідонова - провідна російська гімнастка і срібний призер Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Дівчина виборола титул чемпіонки Європи та світу з разновеликим брусів в 2015 році, а роком раніше прийняла участь в чемпіонаті Європи, де стала бронзовим призером у командному першості та на брусах. Її коронним видом спортивної гімнастики є різновисокі бруси. Є майстром спорту міжнародного класу.

Дитинство і ранні спортивні досягнення Дар'ї Спірідонової

Дар'я народилася в сім'ї спортсменів 8 липня 1998 року в Новочебоксарске (неподалік від столиці республіки Чувашія). Батько дівчинки займався боротьбою, мама легкою атлетикою. Для спортивної гімнастики Дарія була вже дорослою семирічною дівчинкою, коли її помітила тренер Наталія Іллічова. Перші успіхи не змусили себе довго чекати, що стало причиною переїхати в Москву і виступати вже на більш високому рівні. Тренування проводила на базі озера "Кругле" - де займаються вже не одне десятиліття спортивні гімнасти.

На міжнародній арені спортивної гімнастики Дарія Спірідонова дебютувала в рамках передолімпійського юнацького чемпіонату 2012 року Бергіш-Гладбаху (Німеччина), де виграла багатоборство. А 2013 рік став роком прориву Спірідонової. Навесні вона виграла золото в загальнокомандному заліку і срібло на різновеликих брусах в рамках чемпіонату Росії серед юніорів. У турнірі "Олімпійські надії" отримала кілька медалей: командне золото на брусах і бронзу в багатоборстві.

Сезон 2014

На більш серйозному рівні Спиридонова взяла участь у Кубку світу в Котбусі (Німеччина) 2014 року, але до фіналу не змогла відібратися. Потім змагалася на чемпіонаті Росії того ж року, вигравши золото на брусах і командне срібло на колоді.

У серпні 2014 брала участь в Кубку Росії, виграла золото з командою в багатоборстві і на брусах, а також бронзу на колоді. Вже в жовтні вирушила на чемпіонат світу в Наньнін (Китай). На жаль, впала на колоді і не змогла пройти кваліфікацію з цього виду, однак на різновисоких брусах виступила і допомогла збірній команді Росії зійти на п'єдестал пошани з бронзовими нагородами. Після Наньнина Спірідонова змагалася у турнірі "Меморіал Артура Гандера" у Швейцарії, де завоювала золото, випередивши титуловану румунську гімнастку Ларису Иордаче. Потім трапилася перемога в швейцарському "Кубку Цюріха". А після у Франції було завойовано командне срібло і золото на брусах.

Передолімпійський сезон

На початку березня 2015 року Спірідонова змагалася на чемпіонаті Росії, виграла золото на брусах, срібло на колоді і в загальному світовому заліку до кінця року її ім'я піднялося на 4 рядок. У вересні виграла відразу три золоті медалі на Кубку Росії, включаючи багатоборстві. У жовтні в складі російської збірної на чемпіонаті світу в Глазго (Шотландія) допомогла команді посісти друге місце у фіналі.
У 2016 Дар'я Спірідонова виграла золото на чемпіонаті світу в Штутгарті. Місяць потому вже брала участь в чемпіонаті Росії, вигравши на брусах. У червні змагалася на чемпіонаті Європи у Швейцарії. У кваліфікації знизила коефіцієнт складності на брусах, що не дозволило їй вийти у фінальний раунд турніру. У липні в рамках Кубку Росії завоювала бронзу у вправах на брусах і посіла четверте місце в загальному командному заліку. Незабаром після цього Дарина була викликана в російську олімпійську збірну.

Олімпіада в Ріо

Олімпіада в Ріо-де-Жанейро затьмарилася скандалом для збірної Росії - провідних спортсменів відсторонили від участі в боротьбі за звання чемпіонів. Обстановка перед виступами була досить напруженою. Для російських гімнастів, поїхали до Бразилії, ставилося завдання виступити гідно.
Що загалом і вдалося здійснити. Росія брала участь у другому етапі кваліфікації, змагання почалися для дівчат з брусів. в особистому багатоборстві не вдалося показати високих результатів нікому з команди, проте в командному багатоборстві російські дівчата - Ангеліна Мельникова, Алія Мустафіна, Марія Пасіка, Седа Тутхалян і Дарина Спірідонова змогли виграти срібні медалі. В окремих видах - опорному стрибку, вільних вправах, колоді і різновисоких брусах Дарина не змогла завоювати нагород.

Як зараз живе і чим займається Дар'я

Після не зовсім вдалого виступу в Ріо-де-Жанейро особисто для Дарини Спірідонової послідувало участь у змаганнях в Elite Gym Massilia у Франції, там гімнастка показала лише п'ятий результат на колоді і шостий на брусах. У 2016 році гімнастка взяла участь в зйомках картини "Чемпіони: Швидше. Вище. Сильніше", де стала дублером Христини Асмус, яка відіграла Світлану Хоркину. В даний час Дар'я продовжує активні тренування, визнається, щоб не втратити концентрацію і фізичну форму, доводиться не припиняти заняття навіть на день. Вільного часу у дівчини фактично немає, відпустка триває нетривалий час, якщо й випадає деякий час на відпочинок, вона намагається відвідувати батьків у рідному Новочебоксарске.