Добрі поради » Краса і Здоровя » Правила хокею з шайбою, з м'ячем. Правила гри в хокей

Правила хокею з шайбою, з м'ячем. Правила гри в хокей

21-06-2015, 10:14
3 517
0
Хокей входить у трійку найбільш популярних командних ігор. Сьогодні за ним спостерігають мільйони глядачів з різних куточків планети. Це дуже жорстка і контактна гра. Тим не менш правила хокею роблять її видовищною та захоплюючої до останніх секунд. Недарма прийнято вважати, що така гра підвладна лише справжнім чоловікам.

Різновиди хокею

На даний момент існує відразу кілька його варіантів. Найпопулярнішим є хокей з шайбою. Це традиційний вид гри, коли матчі проводяться на льодовому покритті. Шайба являє собою гумовий диск. Паси і удари виконуються класичної ключкою. Підвидом традиційного хокею є ролер-хокею. Тут замість звичайних ковзанів використовуються роликові.

Наступного варіацією гри є хокей з м'ячем на траві. Тут матчі проводяться на синтетичному покритті (штучному). Як снаряда використовується не шайба, а твердий м'яч невеликого розміру. Підвидом цієї гри вважається индорхоккей. Відмінність полягає лише в покритті майданчика – застосовується паркет.
Хокей з м'ячем на льоду дуже популярний в Скандинавії. Тут снарядом є твердий маленький м'яч. Підвидом такого хокею значиться рінк-бенді, який проводиться на зменшеною за розмірами майданчику.

Роллеркей виступає окремою варіацією гри. Він украй популярний в Іспанії, Португалії, Італії та Аргентині. Ключки схожі з традиційними, а ковзани являють собою роликові квади.

Останнім часом популярним стає і флорбол. Матчі проводяться в залі, а грають пластмасовими ключками. М'яч виконаний з легких пластикових матеріалів.
Следж-хокей – варіація гри для інвалідів. Входить у програму Паралімпіади.

Правила гри в хокей кожного з видів схожі, однак є і принципові відмінності. В основному це стосується порушень і штрафів.

Хокей з шайбою

Це командна гра, яка проводиться на льоду. Мета традиційного хокею полягає в протиборстві двох сторін на ковзанах. Передаючи між собою шайбу ключками, учасники команди прагнуть закинути якомога більше разів у ворота суперника, залишаючи в недоторканності свої.

Історія цього виду хокею бере свій початок в Канаді в кінці 18 століття. В ті часи учасники матчів прикріплювали до чобіт різаки для сиру, щоб краще ковзати по замерзлій поверхні озера. Спочатку шайба була дерев'яною, але потім її утяжеляли гумовими і навіть металевими вставками.
В кінці 19 століття в Монреалі були видані перші загальноприйняті правила хокею. З 1904 року ця гра стала стрімко перебиратися до Європи: Францію, Бельгію, Британії, Швейцарії та ін. В України хокей став популярний лише до середини 1940-х. Варто зазначити, що перша ж гра радянської команди з Канадою в Монреалі закінчилася нищівною перемогою гостей – 2:7.

Основи хокею з шайбою

Матчі проводяться на майданчиках з льодовим покриттям розмірами: у довжину – від 56 до 61 м, у ширину – від 26 до 30 м. В аматорських розрядах вирішуються поля 40 на 20 метрів. Кути майданчики повинні мати заокруглення радіусом до 85 м.

Правила хокею з шайбою визначають наступні габарити воріт:
  • В професійному розряді конструкція повинна бути 183 м в ширину і 122 м у висоту. Діаметр стійок становить 5 см.
  • На аматорських майданчиках ворота можуть мати ширину 15-16 м, висоту – 1-112 м.
  • Правила хокею з шайбою, з м'ячем. Правила гри в хокей
    Також міжнародні правила хокею описують довжину лицьової лінії. Залежно від змагань вона варіюється від 244 до 36 м. Площа воріт обмежується радіусом 18 м.

Кожен гравець команди повинен мати спеціальну екіпіровку, яка включає не тільки форму, але і захисну амуніцію, особливо це стосується воротарів.

Правила: хокей з шайбою

Правила гри обмежують заявку команди на матч. Кожна сторона повинна мати у складі від 20 до 25 чоловік. Одночасно на майданчику може перебувати по 6 гравців з кожної сторони, включаючи воротаря.

Тривалість проведення матчу - 3 періоди по 20 хвилин. Перерви тривають по чверті години. Якщо гра закінчилася нічиєю, призначається серія булітів.

Правила хокею з шайбою дозволяють зараховувати гол тільки головного судді зустрічі. Снаряд є покинутим, якщо він перетнув лінію воріт. Гол зараховується тільки після удару ключкою або рикошету про гравця.

Хокей з шайбою, правила гри в який дозволяють жорсткі силові прийоми в межах поля, по праву вважається самим контактним і небезпечним видом спорту на льоду. Проте в регламенті більшу частину пунктів займають саме штрафи за порушення.
    Вилучення на 2 хвилини призначається хокеїстові за неспортивну поведінку, поштовх суперника до борту, удар противника ключкою або рукою, зсув воріт, умисне горизонтальне блокування шайби, затримку часу, підніжку. Такий штраф називається малим.

Видалення на 4 хвилини гравцеві дається за нанесення травми супернику високо піднятою ключкою. Подвійний малий штраф призначається в тому випадку, якщо арбітр не побачить злого умислу в діях порушника.

На 5 хвилин видаляється хокеїст в тому випадку, якщо він навмисно надмірно жорстко атакує суперника. За удар кінцем ключки гравця порушника дискваліфікують до кінця матчу.

Хокей з м'ячем на льоду

Цей альтернативний вид, відомий також як бенді, являє собою зимову командну гру. Матчі проводяться на льодовому майданчику довжиною від 90 до 110 м і шириною від 45 до 55 м. Розміри воріт – 35 на 22 метра.
    Правила хокею з м'ячем щодо екіпіровки та амуніції схожі з регламентом традиційного виду гри з шайбою. Пересування по льоду має здійснюватися на ковзанах. Метою гри є найбільша кількість закинутих м'ячів у ворота супротивника.

Перші згадки про цей вид датовані 20 століттям до н. е. Аналогічна гра в той час була вкрай популярна у єгиптян та ацтеків. На замерзлі водойми її перенесли у Великобританії в 9 столітті н. е. В України гра з повним регламентом була ввезена Петром I.

Правила: хокей з м'ячем на льоду

Перший регламент був написаний в Британії, де головною грою і тоді вважався футбол. Саме тому правила хокею на льоду з м'ячем і сокера настільки схожі. Це стосується не тільки розмірів поля, але багатьох інших нюансів.

Гравці повинні передавати між собою м'яч ключками. Переможцем виходить команда, яка забила голів більше, ніж суперник. У стартовому складі з кожного боку має бути по 11 чоловік. Кількість замін необмежена.
    Тривалість зустрічі – 2 тайми по 45 хвилин. Якщо того вимагає регламент, то можливо додатковий час (2 періоди по 15 хвилин) або серія пенальті.

Хокей з м'ячем, правила якого схожі з футбольними, не є настільки контактним видом спорту, як його класична варіація. Тим не менш тут гравці також видаляються на певний час. Покарання вступає в дію після пред'явлення суддею порушника відповідної картки.

Хокей з м'ячем на траві

Офіційні змагання проводяться під егідою міжнародної організації FIH, до складу якої входить близько 130 країн. Велику популярність гра набула в Голландії, Іспанії, Німеччини, Ірландії, Бельгії, Австралії, Аргентині.
    Хокей з м'ячем, правила якого були записані в офіційний регламент тільки до кінця 20 століття, вважається самої комбінаційної варіацією традиційної командної гри. У таких країнах, як Індія, Малайзія, Пакистан та ПАР, він став національним надбанням.

Правила: хокей з м'ячем на траві

Головними і єдиними предметами паси і удари по м'ячу є ключки. Будь-які торкання снаряда руками або ногами заборонені, це може робити тільки воротар.

Правила гри в хокей на траві представляють щось суміжне між футбольними і хокейними. Тут поле має довжину 91 м, а ширину – 50 м. Розмір воріт – 366 на 214 метра. Снаряд виготовляється з каучуку і пресованої тирси. Діаметр м'яча варіюється від 71 до 74 см. Вага снаряда має бути не більше 163 р.

У кожній команді гру починають 11 гравців. Матч проводиться в 2 тайми по 35 хвилин. Гол зараховується в тому випадку, якщо закид був здійснений із зони удару. Також правила хокею 2014 року визначають штрафи за різні категорії порушень: передбачені зелена, жовта і червона картки. Перша видаляє гравця на 2 хвилини, друга – на 5 третя – до кінця матчу.