Добрі поради » Краса і Здоровя » Скільки в хокеї періодів і їх термін

Скільки в хокеї періодів і їх термін

20-06-2015, 11:13
9 080
0
Канаду зазвичай називають батьківщиною хокею. З глибини століть дійшла до нас дата першого хокейного матчу - 3 березня 1875 року в Монреалі. Як тільки почалися проводитися офіційні ігри, стало мати значення, скільки в хокеї періодів і яка їх тривалість. Шайба і перші 7 правил хокею з'явилися тільки в 1877 році. Ігри тривали досить довго, і, так як заміна допускалася тільки для травмованого учасника і одна за гру, то до кінця матчу хокеїсти ледве повзали від втоми.

Поступово кількість гравців зменшилась з 50 до 6 з'явилися сітки на воротах, змінилася екіпіровка гравців, з'явилися кубки і матчі професіоналів і любителів, дозволили міняти спортсменів під час гри, а правила щодо тривалості періоду так і не змінювалися. Тільки в 1911 році в затверджених правилах прописано, скільки в хокеї періодів і який вони тривалості. Гра стрімко набирала популярність у всьому світі і протягом XX століття поширилася по всьому Північному півкулі.
З часом склалися дві школи хокею - європейська та канадська. З 1920 року хокей включається до програми зимових Олімпійських ігор.

Скільки в хокеї періодів

Довгий час регламент проведення хокейних боїв не був єдиним для всіх держав і частин світу. В Америці і Європі він помітно відрізнявся. Велися тривалі суперечки про те, яким повинен бути період у хокеї, скільки хвилин він буде тривати, і яка тривалість ігри у цілому. Якщо в грі допускався нічийний підсумок, то було простіше. Тоді матч тривав три періоди по 20 хвилин і з 15 на перерви між ними. Ігровий час враховувалося арбітром за секундоміром без урахування зупинок у грі — в разі видалення, вкидання і інших пауз.

Гра до перемоги

Для великих турнірних змагань такий розподіл часу гри було недостатньо застосовується, так як в них брало участь велика кількість команд і нічийні результати розтягували матчі до нескінченності. Команди не так активно грали, втрачалася гострота і динаміка хокею. Тому в усьому світі уболівальникам і організаторам змагань було важливо не те, скільки триває період в хокеї, а те, щоб нічийного результату не було, і в матчі завжди був переможець. Матчі стали проводитися до виявлення фаворита. При тій же довжині періоду, при нічийному результаті після 3 двадцатиминуток, при рівному рахунку стали вводити додатковий овертайм. Після довгих обговорень, скільки йде період в хокеї, було вирішено встановити йому тривалість 10 хвилин і грати до першої закинутої шайби.

Для загострення гри додали ще одне правило: на полі під час овертайму знаходяться не п'ятеро гравців, а четверо з метою збільшення динамічності і заміни тактичних побудов. За регламентом КХЛ, якщо за весь той час, скільки триває період в хокеї, не було забито переможної шайби, то команди після овертайму намагаються вирвати перемогу в штрафних ударах — булітах. Спочатку кожна команда робить по черзі серію з трьох кидків, а далі — до переможного закидання шайби у ворота. У цьому випадку тільки від фінішної шайби залежить час закінчення матчу, це набагато коротше довгих і вимотуючих періодів у минулому. Буліти виглядають видовищно, але, враховуючи, скільки в хокеї періодів, команди намагаються вирішити питання перемоги за час гри, щоб не покладати додатковий тягар на втомлених за гру воротарів.

Турніри плей-офф

На фінальних етапах континентальної хокейної ліги матчі стають особливо гострими і виразними. Програла команда «вилітає» з наступних матчів в цій серії. Зате в плей-офф не відомо, скільки в хокеї періодів, так як в цій частині турніру немає буллітів, а результат гри вирішується призначенням додаткових періодів до перемоги однієї з команд. Якщо в одному овертаймі переможець не визначився, після невеликої перерви починається ще один короткий період і так далі.
Значення кожної шайби під час всієї гри має величезну цінність. Але це має і зворотний ефект — гравці бояться зробити помилку і дати супернику забити гол, гра відбувається в обороні і неактивно. Тому ігри плей-офф досить виснажливі як для глядачів, так і для гравців.

Рекорд КХЛ

В історії Континентальної хокейної ліги в березні 2014 р., у чвертьфіналі, гра плей-офф тривала 127 хвилин. Матч закінчився в 7 періоді з рахунком 3:4. Тому навіть на сьогоднішній день відповісти на питання, скільки в хокеї періодів, однозначно не вийде. Не виключено, що і цей рекорд буде коли-небудь перевершений.